sestdiena, 2013. gada 23. novembris

Gada nogale- savas dzīves sakārtošanai

Gada nogale. Skaitam, kārtojam, gaidam, plānojam.


Ko es vēlos no savas dzīves? Tu jau esi par to domājusi...vai domājis :). Bet vienmēr ir šķitis, ka kaut kas pietrūkst, lai noformulētu līdz galam. Tad piens katliņā pārskrien, tad mazulim jāpadalās ar Tevi kādā neatliekamā atklājumā, tad…pienākusi Tava pietura un jāizkāpj no tramvaja. Vienmēr kaut kas…Un ne līdz galam.

Piedāvāju Tev savu laiku un atbalstu Tavu dzīves mērķu inventarizācijai. Ar neatliekamiem jautājumiem tieši šeit un tagad es Tev palīdzēšu izdarīt atklājumus, kuri pavērs Tev plašāku skatījumu uz savu dzīvi. Kam vēl tas ir svarīgi, ja ne Tev?

Un kad vēl tas ir svarīgi, ja ne tagad?

Šāds piedāvājums  noderīgs gadījumos, kad nepieciešams izvērtēt savas dzīves prioritātes ilgākā laika periodā. Lai tas būtu 1 gads, 3 mēneši, kāds no pirmajiem janvāriem, pirmajiem septembriem vai savas dzīves 50 gadu jubileja. Īpašu popularitāti šādas sarunas (koučinga sesijas) ir izpelnījušās tuvojoties gadu mijai, kad ir vēlme nospraust drosmīgus un izaicinošos jaunā gada mērķus.

Jaunā gada piedāvājuma cena*: 40 eur- 80 eur klātienē vai skype. Ieskaties šeit>>, ja Tev interesē skype sesijas.

Izaugsmi veicinošanas sarunas (jeb koučinga sesijas) ilgums: 30-90 min.

Pirms sesijas sazinies ar mani (intasanta @ intasanta. lv ), jo nosūtīšu Tev rindu jautājumu, lai mūsu klātienes tikšanās reizē Tu gūtu vislabāko rezultātu.


Vēlies vairāk zināt par personīgās izaugsmes iespējām?

Pieraksties ziņu saņemšanai šeit! Kā pirmo saņemsi "Lieliskās dzīves pirmo soļu" ideju un iespēju apkopojumu!

*Kopš 2013.gada septembra esmu nolēmusi atļaut saviem klientiem noteikt pašiem cenu par koučinga sesiju. Tā patiesībā ir viena no klienta izaugsmi veicinošām aktivitātēm- apzināties, cik man ir vērta mana izaugsme attiecībā pret manām šī brīža iespējām. Es piedāvāju robežas un klienta atbildība ir izvēlēties savu izaugsmes veicināšanas cenu.

piektdiena, 2013. gada 22. novembris

Kā paust atbalstu?


Esmu domājusi, par to, kas būtu labākais veids kā varētu paust atbalstu sanīkušajiem (grūtsirdībā, bēdās, izmisumā vai sērās grimušajiem) tuvajiem. It sevišķi, ja šķiet, ka tuvumā ir skaidri redzams virziens, kā atrisināt problēmu. Ja ir loģiskas izejas pazīmes acu priekšā. Un es skaidri ZINU, ka šādi rīkojoties būs labāk. Šīs zināšanas par pareizāko, labāko, skaidrāko risinājumu ir mocījušas mani un esmu mocījusi ar tām sanīkušos. Tie ir mukuši  no manis un es esmu centusies panākt un nodarīt labumu. Pa savam. Labumu, kurš šķitis labs man. Tomēr nekas īsti nav izdevies. Tad kur slēpjas tas palīdzēšanas noslēpums?

Nesen notikušajā seminārā Andžejs Reiters teica: "Kad kāds Tavs tuvais ir sanīcis, tad vislabākais, ko vari darīt, ir būt viņam blakus priecīgs un laimīgs,bet  bez uzbāzības un morāles. Vienkārši esi tāds kāds esi un radi iespēju šim cilvēkam būt tādam, kāds viņš ir. Un ar laiku viņš pieņems lēmumu mainīties un sāks kopēt Tavu laimīguma auru".

Lai, vai kā, tomēr bieži vien ar būšanu blakus šķiet par maz un gribas sniegt roku. Sniegt tā, lai tā tiešām būtu atbalstoša un apskaujoša. Tomēr ne visi mēs esam kinestētiķi, kuriem ir gana ar apskāvienu,  nereti ir nepieciešams arī audiāls apstiprinājums vārdos. Tad kādi varētu būt vārdi? Kas ir tie vārdi, kas palīdz un atbalsta vienlaicīgi. Kas ļauj saglabāt savu esību un stiprināt sanīkušā cilvēka būtību?

Kopš apgūstu eneagrammas zinības, ļoti daudz atbilžu esmu atradusi to teorijā. Eneagramma dod savu skatījumu  arī šajā jautājumā. Eneagramma atšķirībā no citiem psiholoģiskās tipoloģijas veidiem, ieliek cilvēku ne tikai kāda konkrētā "eneatipa" kastītē, bet arī sniedz instrukciju savas apzinātās dzīves dzīvošanai. Un viens no apzinātās dzīves sastāvdaļām ir atbildības uzņemšanās par savu dzīvi. Apzināties sava ego diktētās rīcības un atgriezties pie savas būtības vajadzībām. Sekojot šim principam ir 9 atbalsta teikumi, atbilstoši katra eneatipa būtības vajadzībām un kas izslēdz tālāku ego diktētu rīcību. Tie ir teikumi, kurus patiesībā vēlas dzirdēt katra konkrētā eneatipa pārstāvji visvairāk. Tie ļauj nonākt komforta zonā un augt. Tie ir teikumi, kas ļauj mums ikvienam atgriezties pie būtiskā- pie cilvēcības kodola. Sava patiesā ES. Tā ir mūsu atbildība teikt šos vārdus saviem tuvajiem. Tā mēs palīdzam tiem nonākt komforta zonā un augt.

Kādiem vārdiem paust atbalstu katram eneatipam?

1     Tu man esi pats/pati labākais/labākā.
2.       Es pieņemu Tevi tādu, kāds/kāda esi un bez Tavas palīdzības.
3.       Es pieņemu Tevi ar sasniegumiem un bez tiem. Tu man esi svarīgāks/svarīgāka par sasniegumiem.
4.       Es redzu Tevi tādu, kāds/kāda Tu esi. Ar to Tu man esi unikāls/unikāla.
5.       Tas, kas Tev ir vajadzīgs, man nav problēma, tikai pasaki par to.
6.       Tu ar mani kopā esi drošībā.
7.       Esi šeit un tagad ar mani. Es par Tevi parūpēšos.
8.       Es esmu uzticīgs/uzticīga Tev. Tevi neviens neapvainos.
9.       Tava klātbūtne un Tavs viedoklis man ir svarīgs.


Lai mums izdodas dzīvot saskaņā ar savu būtību un lai izdodas rast tai pielietojumu vislabākajā veidā!

otrdiena, 2013. gada 12. novembris

Kā tikt pie izcila plova?


Lai taptu izcilas lietas ir jābūt izciliem apstākļiem? Hmmm. Vai es tam piekrītu? Jāpadomā. Tomēr...laikam JĀ. Ir jābūt izciliem MŪSU PAŠU radītiem apstākļiem! :)

Tātad, izcila plova pagatavošanai ir nepieciešams:
1. Ideja. 
Tā mums radās kādā pilates nodarbībā. Droši vien izklausās pilnīgi "čau!"- kurš gan vingrojot domā par plovu? Kaut gan...tādā kompānijā, kādā mēs vingrojam var rasties ne tikai tādas idejas.

2. Kompānija
Tiklīdz kādu cilvēku kopienu ir saliedējis ierastais darbības veids un viņi tajā jūtas komfortabli, tie ir gatavi jauniem izaicinājumiem. Un šoreiz izaicinājums bija nevis ierastais simtnieks, īkšķīši vai vingrojums, saukts "van Damme", bet gan kopīga plova pagatavošana.  Skaitījāmies vairākas reizes un vairākiem piegājieniem- bet tā arī pie precīza skaita netikām...galu galā, kādam tam nozīme, jo galvenais rezultāts tika sasniegts:  VISI TIKA PIE PLOVA...un pat pāri palika dažiem izsalkušiem mājās palicējiem.

3.Sagatavošanās
Laikam jau būtu jāsāk ar Aizputes novada skolas būvēšanu tālos gadu simtus atpakaļ (jo tieši šajā senus laikus piedzīvojušās ēkas pagrabā TAS viss notika), bet tas nu būtu par traku. Īstenībā, ja uztaisa notikumu secību montāžu, tad vīna pagrabs ar visu saturu mums jau bija, plovam sagatavota (t.i. vairs neblējoša un neskrienoša) jēra gaļa bija- atlika tikai  izdomāt, kā uzvārīt plovu vienā kaltā 20 cilvēkiem? Šķiet, vienkāršs uzdevums kādam no Mārtiņiem- Rītiņam vai  Sirmajam, tomēr mūsu pusē nav šādu pieredzējušu zīmolu nēsātāju, lai gan netrūkst ne sirmu vīru, ne arī Mārtiņu. Īsāk sakot, pēc nelielas apdomāšanās, šim jautājumam tika nolemts pieiet ar inženiertehnisko pieeju: interneta dzīlēs atrastās receptes sastāvdaļas tika sadalītas uz tajā norādīto ēdāju skaitu un vēlreiz sareizinātas ar 20 un drusku uzmests pa virsu. Iegūto sastāvdaļu daudzums brālīgi un pēc loģikas  tika ierakstīts 20 mazās lapiņas...un katrs plova kārotājs varēja izvilkt savu plova sastāvdaļu. Protams, sastapām izbrīnas pilnu saucienu: "Kur es Aizputē dabūšu sarkanos asos piparus?", tomēr arī šis starpgadījums tika ātri atrisināts un piparu sagādnieks atrasts.

3.Iedvesmotājs
Laikam jau bez šī apstākļa nu nekādi. Jebkuram mērķim ir nepieciešams motīvs, jebkurai ābelei - ābols...un jā..šoreiz arī jebkurai patiesībai- vīns. Mūsu vingrotāju kompānijā iedvesmotāji bija pat vairāki un katrs no tiem atbildēja par savu iedvesmas sastāvdaļu. Una mūs iedvesmoja uz kopsadarbību, Varis iedvesmoja ar vīna stāstiem, bet Kaspars ar plova gatavošanas niansēm. Kā izrādījās, šis ir optimālais iedvesmotāju skaits šādā (~20 cilvēku) kompānijā, jo garlaicīgi nebija ne mirkli, lai arī pagrabos pie glāzēm, nažiem un katliem tika pavadītas teju vai 5 stundas.
Iedvesmotājs Varis vīna stāstu elementā
4.Process
Lai process noritētu ar glanci...un sajūta būtu tieši tāda, kā svētkos, ikviens šī pasākuma dalībnieks tika pie savas vīna glāzes...un, dabiski, arī pie vīna. Niansēs neiegrimšu, bet minos, ka vīniem tika doti skaitļa vārdi..un vērtējumā priekšgalā izvirzījās "Tas, nu tas otrais" :)
Tiklīdz, kā pasākuma dalībnieki bija mērķtiecīgi atbrīvoti no jebkādām šaubām, par to, ka pasākums būs vērtīga laika pavadīšana, tā viņiem tika paziņota darāmo darbu kārtību. Tieši tā: šajā reizē svētki tapa pašu rokām- ne tikai plova sastāvdaļu sagāde, bet arī plova gatavošanas process tika veikts pašrocīgi. Tiesa, dažiem gan nācās nedaudz paraudāt, jo, saprotiet paši, nomizot pāris kilogramus sīpolu, nav nemaz joka lieta! Tātad- visas sastāvdaļas tika sagatavotas un process- plova vārīšana varēja sākties.

1. Visupirms katlā nonāca jēra gaļas tauki, tieši tie, no kuriem visi vienmēr cenšas izvairīties, bet plovam tā ir pati nepieciešamākā daļa (gadījumā, ja tauku daudzums nav pietiekams, to daļēji, bet tikai daļēji var aizstāt ar eļļu). Tauki tiek pilnībā izkausēti. Un tas, ko mēdz dēvēt par dradžiem, tiek izmakšķerēts ārā. To vairs nevajadzēs (šeit mūsu suņu aplaizītos, ja tiktu pie lasīšanas)

2. Izkausētajos taukos tiek apcepts jēra kauls/-i un vesels/-i, nemizots/-i sīpols/-i. Kas pēc kārtīgas apbrūnināšanas arī tiek izcelti tieši tāpat ārā. Un arī vairs nebūs vajadzīgi.

3. Tagad kārta nomizotajiem un sagrieztajiem sīpoliem. Tos vajag reāli daudz un tie ir kārtīgi jāapbrūnina.

4. Apbrūninātajos sīpolos liek iekšā OK lieluma jēra gaļas gabalus (OK lielums- tas ir tā, kad cilvēks ar vidēja izmēra plaukstu rāda OK zīmi) un apcep ar brūnu garoziņu.

5. Tūlīt pēc tam visā šajā bagātībā tiek ievietots milzīgais notīrītu un stienīšos sagriezto burkānu daudzums (vai zinājāt, ka plova sarkanbrūnā krāsa ir tieši no tajā izšķīdušajiem burkāniem?) un sutināts. N.B. Burkānus nedrīkst rīvēt, vai griezt ripiņās vai kubiņos. Nepieciešami ir tieši STIENĪŠI apmēram rādāmā pirksta vidējās falangas garumā (cilvēks ir ar vidēja izmēra plaukstu :)).

6. Nākamais, ko pievieno plovam, ir kārtīgs daudzums specifisko garšvielu: to klāstā ir gan čilī pipars (N.B. uzmanīgi, pēc darba ar šo brīnumu, nenomazgātām rokām, ir bīstami pieskarties ādai un dies`pasarg gļotādai!), gan bārbeles (jeb godži ogas), gan kumīns, gan koriandrs, gan arī rozmarīns un rinda visādu citādu garšvielu, kādas nu sirds kāro un internets iesaka kā piemērotas plova gatavošanai. Visvienkāršākais variants ir iegādāt aitas gaļas garšvielu maisījumu.

7. Vēl pirms rīsu pievienošanas, šajā, nu jau pēc plova smaržojošajā virumā, iemērc veselas ķiploku galviņas, lai tās pievelktos ar aromātu. Šķiet, ka šim virumam ir pat specifisks nosaukums- zirvaks. Labojiet, tie, kas zin ko vairāk.


8. Ķiploku galviņas velk ārā un nu ir kārta rīsiem. Obligātā prasība- rīsiem pirms tam ir jābūt kārtīgi nomazgātiem (t.i. ūdens tiek liets tik reizes virsū un nost, kamēr nost lejamais ūdens ir kļuvis caurspīdīgs un vairs nav pienaini balts, kāds tas bija sākumā). Tātad, nomazgātie rīsi nonāk katlā, tajā tiek saspraustas ķiploku galviņas un lēnām un prātīgi pievienots ūdens- tieši tik daudz, lai nedaudz pārsegtu rīsu līmeni. Visai šitai padarīšanai liek virsū bļodu (tā, lai bļoda "iekrīt" kaltā un piespiežas tā malām) un virs tās - katla vāku. Un nu tikai sutināšanas darbs... pēc iespējas retāk cilājot, bet tomēr neatstājot rīsus bez uzraudzības. Ir pieļaujama ūdens papildināšana, jo dažādas rīsu šķirnes var dažādi sautēties un galu galā.. ne jau katru dienu vāram plovu 20 cilvēkiem!

9. Pa to laiku...var sagatavot vienkāršos salātus- tomāti+sīpoli+olīvu eļļa. Mūsu gadījumā salātiem kā piedeva ienācās vīnogas. Šķiet, pilnīgi loģisks to, salātu, kas top vīna pagrabos, papildinājums!

10. Un kad jau ar salātiem izsalkumu remdējušie vingrotāji...sāka palikt nemierīgi, un uzstājīgi sāka stumdīt līdzpaņemtajos šķīvīšos salātus uz vienu pusi, pavadot šo darbību ar uzstājīgu skatienu,  tad plovs tapa gatavs. Pilns pārsteigumu kā Šeherezādes stāsti, svelmīgs, kā baltā tuksneša saule un miesu un dvēseli barojošs kā ... ceļojums uz austrumu zemēm.



Uz veselību!


PLOVA SASTĀVS:
2,5 kg jēra gaļas
2,5 kg rīsu
2.5 kg burkānu
750 g jēra tauku (daļu aizstājām ar eļļu)
10 sīpoli
6 ķiploku galviņas
2 čilli pipari svaigi
 3 ē.k.bārbeļu ogu
3 t.k koriandra sēklu
3 ē.k. kumīna
2 paciņas aitas gaļas garšvielu maisījuma
Sāls


PALDIES!
Unai par pilatistu vadīšanu

 Kasparam par plova vārīšanu un tēlaino tehniskā procesa nodrošināšanu
 Dacei par asistēšanu
Varim par pagrabiem, stāstiem un vīnu
Dainim par vīnogām
Uģim par gāzes plītiņas aizlienēšanu

......un visiem pārējiem par eļļas, sīpolu, rīsu, burkānu, tomātu gādāšanu un sagatavošanu, par būšanu klāt un kopā... Un paldies man pašai par fotografēšanu un šī stāsta izstāstīšanu. Mēs to izdarījām- tapa svētki pašu rokām! Pilnīgi noteikti- to varat dabūt gatavu arī Jūs!
Lai top!